Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

W KCK "usłyszymy" taniec

wtorek, 31 lipca 2018 12:36 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Różne formy stepowania zostaną zaprezentowane podczas widowiska "Usłyszeć taniec", które będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w plenerze przed Kieleckim Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w ramach cyklu "Tarasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

 

"Usłyszeć taniec" to pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie projektów łączących flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Ten mix ekspresyjnego tańca z muzyką porywającą i kojącą jednocześnie stanowi wyśmienitą ucztę dla ucha. Podczas pokazu pojawią się takie formy jak flamenco, step irlandzki, amerykański, taniec jazzowy oraz muzyka etno jazzowa grana na żywo.

Przed publicznością wystąpią tancerze Mateusz Wójcik, Agata Teodorczyk, Michał Wierzbowski i Marta Czyż oraz muzycy Tomasz Biela, Ewelina Grygier, Małgorzata Mycek, Andrzej Kowalski i Jakub Wagner.

Widowisko rozpocznie się o godzinie 20. W razie deszczu zostanie przeniesione na Scenę Kameralną KCK. Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy informują, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem "Tarasami Sztuki", w przypadku przeniesienia występów na Scenę KCK do wejścia na widowisko upoważniać będą bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Impresariacie Kieleckiego Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Jeśli widowisko będzie odbywał się w plenerze, wejściówki nie obowiązują.

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO