Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

W Instytucie Dizajnu będą warsztaty "Na wynos"

wtorek, 19 maja 2020 10:04 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Instytut Dizajnu rozpoczyna nowy cykl warsztatów #DizajnNaWynos. Każdy uczestnik zajęć odbierze swój własny zestaw do wykonania w domu oraz otrzyma video z instrukcją działania, z której krok po kroku dowie się jak wykonać dany przedmiot.

Pierwsze zajęcia z cyklu #DizajnNaWynos będą zatytułowane warsztaty ''Talerz dla Demeter'' i odbędą się od 20 do 22 maja. Uczestnicy odbiorą z Instytutu Dizajnu zestawy, które pozwolą odkryć antyczne techniki malarstwa czarno oraz czerwonofigurowego.

W materiałach znajdą się biskwitowy talerz, szablony z wzorami oraz tlenki ceramiczne. Sposób postępowania z nową techniką prześledzimy krok po kroku na materiale wideo przygotowanym przez ceramików z Instytutu Dizajnu. Po ukończeniu dekoracji uczestnicy warsztatów będą mogli przynieść swoje talerze do wypalenia w piecu. Gotowe odbiorą od 6 do 14 czerwca w recepcji Instytutu.

Organizatorzy przygotowali dla chętnych 10 zestawów ceramicznych. Można je odbierać od 20 do 22 maja w godzinach od 13 do 17 w recepcji Instytutu Dizajnu. Każda osoba, która chciałaby dostać własny komplet będzie proszona o pozostawienie podpisu na liście uczestników warsztatów.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO