Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Uczniowska akcja charytatywna

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Uczniowska akcja charytatywna

Kielce / 05 grudnia 2017 / Tekst

Chorym nieuleczalnie dzieciom pomoże uzdolniona artystycznie młodzież. Uczniowie oraz wychowawcy z kieleckiej szkoły plastycznej i muzycznej w najbliższą sobotę 9 grudnia w galerii Echo organizują weekendową akcję charytatywną pod hasłem „Spełniamy Świąteczne Marzenia”.

W programie znalazły się warsztaty i kiermasz ozdób, z którego zysk przekazany zostanie na rzecz podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. - Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy podczas warsztatów plastycznych, którym będą towarzyszyły występy muzyków, prezentacje sztuk walki. Opowiemy także o pracowniach w naszej szkole. Będą oczywiście aukcje najlepszych prac. Dla każdego coś miłego - mówi Łukasz Sędek, wychowawca w internacie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach.

Uczniowie Plastyka od lat angażują się w działalność charytatywną. Pedagodzy wiedzą, że jest ona przydatnym narzędziem wychowawczym. - Poczucie sprawczości i tego, że można zrobić coś dla człowieka w potrzebie jest bardzo ważnym elementem wychowawczym. Takim, który kształtuje poczucie własnej wartości. To bardzo ważne w czasach, gdy młodzież dotyka depresja czy wycofanie. Powiem więcej, działalność dobroczynna ma też charakter terapeutyczny. Pomagając innym sami stajemy się pełnowartościowymi ludźmi - mówi Wioletta Socha, kierownik internatu Plastyka i opiekun wolontariatu szkolnego „Anioły są wśród nas”.

Podczas dwudniowej imprezy dobroczynnej w galerii zaśpiewają uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Różyckiego. Wystąpi także zespół gospel Good News.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna