Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Uczniowie wezmą udział w warsztatach teatralnych

poniedziałek, 12 października 2020 14:49 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Katarzyna Salman
Beata Kwieczko

Jury wyłoniło uczestników trzeciej edycji projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne", który realizuje Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Wezmą w nich udział cztery placówki z regionu świętokrzyskiego.

"Wczytuję Sztukę - warsztaty teatralne" to projekt z zakresu edukacji kulturalnej zainicjowany przez Teatr "Kubuś" w 2018 roku. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem, co odbędzie się poprzez praktyczne zajęcia w ramach czytanych prób.

– W tegorocznych warsztatach wezmą udział: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Katynia w Gierczycach, I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu oraz Zespół Placówek Oświatowych w Morawicy – informuje Karolina Gregorczyk, koordynator projektu.

Ze względu na wysoki poziom rekrutacji, jury postanowiło także wyróżnić Szkołę Podstawową im. Piotra Ściegiennego w Bilczy oraz I Liceum Ogólnokształcące we Włoszczowie.

– Szkoły te będą mogły wziąć udział poza rekrutacją w projekcie "W szkole i na scenie" i tym samym obejmiemy ich opieką artystyczną w trakcie pracy nad ich spektaklem oraz udostępnimy jednorazowo naszą przestrzeń teatralną w sezonie 2020/2021 w celu wystawienia spektaklu publiczności albo nagrania go i udostępnienia w internecie – dodaje Karolina Gregorczyk.

W ramach warsztatów odbędą się trzy spotkania z reżyserami i aktorami. Wszystkie grupy będą interpretować w tym roku "Skąpca" Moliera.

Projekt "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO