Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Teatr "Kubuś" ogłosił po raz trzeci konkurs "Animatus"

poniedziałek, 27 lipca 2020 15:23 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Bartek Warzecha
Beata Kwieczko

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach ogłasza po raz trzeci międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej "Animatus". Najlepsze projekty zostaną wykorzystane w etiudzie teatralnej, performansie lub działaniach internetowych.

"Animatus" to konkurs, który jest skierowany do projektantów, designerów, scenografów, twórców sztuk wizualnych i multimediów. Jego cel to poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek, także dla dorosłych, oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych i plastycznych.

Konkursy, które były organizowane w poprzednich latach cieszyły sie dużym zainteresowaniem. Wpłynęło na nie kilkadziesiąt prac z Polski i z zagranicy, z których zwycięskie projekty zrealizowano w formie prezentowanych w Kielcach instalacji. Co roku finałowi konkursu towarzyszyły pokazy nagrodzonych obiektów, spektakle uznanych twórców teatru formy, debaty, wykłady oraz warsztaty dla studentów. 

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 25 września. Nadesłane prace oceni jury, które wybierze do drugiego etapu konkursu najbardziej interesujące. Następnie, do 16 października, wskazani autorzy przedstawią szczegółowe założenia swoich propozycji, a po tym komisja wyłoni trzech laureatów.

Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości tysiąc euro oraz możliwość realizacji swojego projektu podczas rezydentury artystycznej, zakończonej prezentacjami stworzonych prac. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.animatuscontest.pl.

Konkurs "Animatus" jest realizowany przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerami przedsięwzięcia są Instytut Dizajnu oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO