Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Spektakl „Umrzeć ze śmiechu” po raz pierwszy w Kieleckim Centrum Kultury

czwartek, 17 września 2020 12:33 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Teatr TeTaTeT rozpoczął nowy sezon teatralny 2020/2021. W miniony weekend odbyły się pierwsze spektakle „Prawdy”, z kolei w ten na deski powraca komedia pod tytułem „Umrzeć ze śmiechu” Paula Elliota w reżyserii Mirosława Bielińskiego.

Spektakl zostanie odegrany w sobotę, 19 września, o godzinie 19 oraz w niedzielę, 20 września, o godzinie 16.

– Umrzeć ze śmiechu to przezabawna sztuka, której wiodącym tematem jest przyjaźń czterech nietuzinkowych kobiet. Trzy damy postanawiają urządzić „pożegnalny wieczór” swojej przyjaciółce Mary. „Wypożyczają” w sposób mało legalny prochy z domu pogrzebowego i rozpoczyna się impreza, po której nic już nie będzie takie samo – mówi Mirosław Bieliński, reżyser spektaklu.

Sztuka miała swoją premierę w Kieleckim Centrum Biznesu w 2018 roku na inaugurację TeTaTeT. W najbliższą sobotę zostanie wystawiona po raz pierwszy w nowej siedzibie Teatru, czyli na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Trwają intensywne próby do spektaklu w nowej przestrzeni, gdyż w przedstawieniu zmienia się też obsada. Reżyser zaproponował rolę Leny znanej kieleckiej aktorce - Małgorzacie Oracz, natomiast jako Bobby wystąpi Paweł Janyst, który będzie grał zamiennie z Adrianem Wajdą. W pozostałe postaci wcielą się Teresa Bielińska, Ewa Pająk oraz Magdalena Daniel.

Bilet normalny na przedstawienie można nabyć w cenie 55 złotych i ulgowy za 35. Kupić można je online na stronie  www.teatrtetatet.pl, www.kupbilecik.pl oraz stacjonarnie na godzinę przed spektaklem w kasie KCK. Rezerwacji wejściówek można dokonywać pod numerem telefonu 532-219-376.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO