Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Sobotnie warsztaty familijne

środa, 01 sierpnia 2018 11:29 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza dzieci wraz z opiekunami na zajęcia edukacyjne z historii i archeologii. W wakacje spotkania familijne realizowane są w salach ekspozycyjnych i w sali warsztatowej Muzeum Dialogu Kultur.

Najbliższe zajęcia odbędą się 4 sierpnia pod hasłem "Wakacyjne podróżowanie w czasie - po co prawo jazdy?". Muzeum zaprasza na wystawę modeli pojazdów z kolekcji Sławoja Gwiazdowskiego, która jest wyjątkową okazję do obejrzenia w jednym miejscu prawie 300 miniatur samochodów z całego świata. - Posiadamy 3 tysiące miniatur samochodów, na wystawie pokazujemy prawie 300 egzemplarzy, które były punktami przełomowymi w historii motoryzacji, czyli te które wprowadzają coś innowacyjnego, technicznego albo wizualnego. Możemy tu zobaczyć pierwsze pojazdy parowe, a także te z czasów współczesnych - mówiła Natalia Łakomska z Muzeum Narodowego w Kielcach. Uczniowie zobaczą auta takich marek, jak: Mercedes - Benz, Bugatti, Cadillac czy Lincoln.

W drugiej części zajęć najmłodsi zapoznają się z przepisami ruchu drogowego, a każdy z uczestników otrzyma zawieszkę odblaskową.

Harmonogram warsztatów:

 4 sierpnia: Wakacyjne podróżowanie w czasie - po co prawo jazdy?

11 sierpnia: Wakacyjne podróżowanie w czasie - naczynia w królestwie kamienia

18 sierpnia: Wakacyjne podróżowanie w czasie - warsztaty modelarskie Samochód Plus

25 sierpnia: Wakacyjne podróżowanie w czasie - automobil, samochód prapradziadka

Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 11 - 13 w Muzeum Dialogu Kultur, ul. Rynek 3 w Kielcach, a koszt udziału w warsztatach wynosi 8zł od osoby.

Zapisy i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Muzeum Narodowego oraz pod numerem telefonu 660-957-875

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO