Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Scena Letnia KCK powraca. Przez całe wakacje wyjątkowe koncerty

środa, 26 czerwca 2019 15:44 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. KCK
Beata Kwieczko

Już w najbliższą niedzielę rusza Scena Letnia Kieleckiego Centrum Kultury. Podczas wakacji na specjalnie odnowionym i zadaszonym podeście ustawionym przed budynkiem zaprezentują się artyści związani z Kielcami i ziemią świętokrzyską. Nie zabraknie jazzu, folku, musicalli i operetek.

Cykl letnich imprez zainauguruje koncert "Przeboje i premiery Sceny Autorskiej Studio", który odbędzie się 30 czerwca. Publiczność usłyszy i zobaczy m.in. fragment spektaklu „Bida z nendzom bez świot pendzom” oraz piosenki z muzycznych wydarzeń kreowanych przez Scenę Autorską Studio. Tydzień później w koncercie "Roztańczona noc z Tangiem" wezmą udział pochodzący z Buenos Aires śpiewak Carlos Roulet, wirtuoz bandoneonu, pianista, kompozytor i aranżer muzyczny Edgardo Otero Salvador oraz Paweł Cheda, Anna Żelazo, Ewelina Woźniczka i Piotr Siwoń, którzy zatańczą na scenie najpiękniejsze tanga.

14 lipca KCK zaproponuje koncert folkowy, podczas którego wystąpi zespół  Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska-Kamiennej, a tydzień później zabawę country wraz z grupą U Ojca. Z kolei 28 lipca przed publicznością zaprezentuje się formacja Heavy Metal Sextet, która specjalizuje się w klimatach jazzowych. Wszystkie lipcowe imprezy rozpoczynają się o godzinie 20.30

Pierwszy sierpniowy koncert odbędzie się 4 sierpnia i podczas niego wystąpią pianista Karol Osman i sopranistka Annika Mikołajko. W kolejnych tygodniach na scenie pojawią się zespół Pozytywnie Nakręceni z Pińczowa, formacja Kuba Kowalski Quartet i Strauss Ensemble. Repertuar tego zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Finałowy koncert Sceny Letniej odbędzie się 31 sierpnia, a przed publicznością wystąpią Renata Drozd i Scena Autorska Studio. Koncerty w sierpniu będą się rozpoczynać o godzinie 20. Wstęp na wszystkie imprezy Sceny Letniej KCK jest bezpłatny.

Oprócz tego w okresie wakacji KCK zaprasza także na pokazy filmów dokumentalnych, które będą odbywać się w każdy piątek lipca o godzinie 19 na Małej Scenie KCK. Będzie można obejrzeć następujące tytuły: "Maksymiuk. Koncert na dwoje" w reżyserii Tomasza Drozdowicza, "Cena wszystkiego" Nathaniela Kahna, "Over the limit" Marty Prus i "Sztuka rapu" w reżyserii Ice-T i Andy'ego Baybutta. Wstęp na wszystkie pokazy również jest bezpłatny.

Inną ciekawą propozycją są gorące spotkanie z tangiem połączone z lekcją tańca, czyli Milonga Sin Rumbo, które będzie odbywać się w każdą niedzielę od 7 lipca do 1 września w foyer Małej Sceny KCK. Gospodarzem wieczorów jest Paweł Cheda, tancerz, choreograf, nauczyciel tanga argentyńskiego, który uczył się u najlepszych tego świata. Spotkania są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i tańczących tanga od lat.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO