Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Salon Bezsenność z Jakubem Witkiem

Premiera filmu „Faroe Way” będzie tematem spotkania Salon Bezsenność z Jakubem Witkiem, które odbędzie się w najbliższy czwartek Kieleckie Centrum Kultury.  Pokaz dopełni rozmowa z autorem o inspiracjach, motywacjach i wrażeniach z podróży po północnej Europie.

 „Faroe Way” to dokumentalna opowieść o mieszkańcach Wysp Owczych, ich zmaganiach z trudnymi warunkami, starciach z naturą, oceanem, klimatem, izolacją i głodem. Historia walki o przetrwanie języka, którym dziś posługuje się niespełna 80 tysięcy osób. Opowieść o państwie, którego początki biorą się z małych społeczności odizolowanych wiosek, a którego rozwiązania urbanistyczne są dziś wzorem dla reszty świata.

„Faroe Way” pokazuje unikalny kraj zarówno oczami rodowitych Farerczyków, jak i naszych rodaków, zamieszkujących wyspy od kilku do nawet kilkunastu lat, którzy utożsamiają się z tym miejscem i są ambasadorami jego surowego piękna.

Więcej o filmie można przeczytać na: kubawitek.com

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp jest bezpłatny.

Kuba Witek urodził się w Krakowie i wychowywał się w Kielcach. Filmowiec, podróżnik, autor książek. Absolwent University of Central Lancashire w Preston, na kierunku Music Production. Uczestnik i lider inicjatyw muzyczno-multimedialnych na terenie całej Europy, angażujący się w działania pozarządowe. Współzałożyciel projektu muzycznego „Zaburzenia”. W 2015 roku napisał swoją pierwszą powieść autobiograficzną – Re:tusz. W 2016 roku napisał drugą książkę – Ring Road: Dookoła Islandii na rowerze. W 2017 zrealizował swój pierwszy film dokumentalny o Polakach na Islandii – „ISOLAND: Islandzkie historie polskich emigrantów”.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO