Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Rusza kielecki przegląd teatrów alternatywnych

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

KULTURA KIELCE

Rusza kielecki przegląd teatrów alternatywnych

Kielce / 09 listopada 2017 / Tekst
Rusza kielecki przegląd teatrów alternatywnych fot. fanpage Teatru Ecce Homo na FB

17. Przegląd Teatrów Alternatywnych rozpocznie się w ten piątek 10 listopada. Kilkudniową imprezę kulturalną od lat organizuje Teatr Ecce Homo. W tym roku zobaczymy kilka spektakli i nie tylko. Pierwszy wieczór będzie pełen wrażeń.

Przegląd otworzy spektakl pt. „Manekiny” w reżyserii Aleksandry Jaworskiej. Inscenizację w wykonaniu artystów Teatru Ecce Homo zobaczymy o godzinie 17 w galerii Echo. O godzinie 18.30 w dużej hali Bazy Zbożowej otwarta zostanie wystawa „Wariacje” Wojciecha Adama Bańskiego. Następnie o godzinie 19 w sali Teatru Ecce Homo lubelska Fundacja Banina zagra spektakl pt. „Kolorowa biało-czerwona” w reżyserii Bartłomieja Miernika. O godzinie 20 w Galerii „W Przejściu” odbędzie się wernisaż interdyscyplinarnej wystawy pt. „Rewizjoner” Kamili Serwickiej, Anny Jasińskiej, Anny Macias i Gabrieli Pol. Piątkowy wieczór zamkną dwa koncerty w Klubie Kotłownia. O 20.30 wystąpi zespół Zwierze Natchnione ze Skarżyska-Kamiennej. Grupa gra muzykę z pogranicza neofolku, muzyki dawnej, poezji śpiewanej i ambientu. Gwiazdą wieczoru będzie Muniek Staszczyk, którego występ rozpocznie się o godzinie 21.

W sobotę 11 listopada odbędzie się kolejny dzień przeglądu. O godzinie 15 w pracowni Ceramika Nova na terenie Bazy Zbożowej odbędą się warsztaty pod hasłem „Czarki dla dwojga”. Ich uczestnicy zapoznają się z wypałem raku, czyli tradycyjną japońską techniką wypału ceramiki. O 16.15 we foyer Teatru Ecce Homo otwarta zostanie kolejna wystawa towarzysząca festiwalowi. O godzinie 16.30 rozpocznie się sobotnia seria spektakli alternatywnych. Na początek wystąpi Magdalena Bochan-Jachimek z Gdyni z monodramem „Mamy problem”. O 17 na scenę wejdą artyści Teatru Ecce Homo ze spektaklem „Nieskończony zbiór wszystkich innych” w reżyserii Aleksandry Gronowskiej. O godzinie 18 sztukę pt. „Niedźwiedź” zaprezentuje Kompania Teatralna Mamro z Warszawy. Na koniec wieczoru o godzinie 20 zobaczymy Marcina Bortkiewicza w spektaklu „Próbie czytania Mefista” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.

Niedziela 12 listopada będzie ostatnim dniem tegorocznego Przeglądu Teatrów Alternatywnych. O 16. 30 Robert Konowalik z Teatru Fieter zaprezentuje monodram pt. „Palacz zwłok”. Imprezę zamknie premiera Teatru Ecce Homo. O godzinie 18 artyści po raz pierwszy zaprezentują spektakl „Audycja” w reżyserii Piotra Wawra.

Wejściówki na wydarzenia są dostępne w Bazie Zbożowej. Będziemy mogli je odebrać także przez spektaklami.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna