Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Recital Kacpra Kuszewskiego

wtorek, 14 sierpnia 2018 10:32 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Kacper Kuszewski wystąpi w najbliższą niedzielę na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury. Recital pt. "Album rodzinny" jest kolejną imprezą w ramach cyklu "Tarasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

 

Kacper Kuszewski jest znanym aktorem teatralnym, telewizyjnym, filmowym i dubbingowym. Największą popularność zdobył dzięki roli Marka Mostowiaka w serialu “M jak Miłość”. Oprócz tego występuje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia.

“Album rodzinny” to kilkanaście utworów zaprezentowanych w formie pełnej humoru podróży do epoki lat 20. i 30. XX wieku. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojennych, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swinga, charlestona i tanga. Pomysł na projekt zrodził się podczas przeglądania starego rodzinnego albumu. Stare fotografie poruszają wyobraźnię i skłaniają do wymyślenia nieznajomym postaciom nietuzinkowych historii. Niektóre piosenki z płyty inspirowane są prawdziwymi zdarzeniami. W ten sposób powstała galeria niebanalnych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć, naszym dziadkom. Podczas recitalu poznamy Wandę, która wbrew wszystkim nie chciała Niemca, stryja co kochał tylko bardzo duże kobiety oraz historię czterech braci. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat lub wymyślone wydarzenia i sytuacje, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości.

Recital Kacpra Kuszewskiego rozpocznie się o godzinie 20. W razie deszczu zostanie przeniesiony na Scenę Kameralną KCK. Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy informują, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem "Tarasami Sztuki", w przypadku przeniesienia koncertu na Scenę KCK do wejścia na koncert upoważniać będą bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Impresariacie Kieleckiego Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Jeśli koncert będzie odbywał się w plenerze, wejściówki nie obowiązują.

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO