Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Pokaż piękno życia na zdjęciach. Trwa nabór prac

wtorek, 29 sierpnia 2017 15:53 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Stanisław Pytel
Dariusz Skrzyniarz

Miesiąc jeszcze potrwa nabór prac do 11. edycji konkursu fotograficznego „Życie jest piękne”. Jest on skierowany zarówno do amatorów jak i profesjonalistów. Zgodnie z regulaminem uczestnicy konkursu powinni przesłać maksymalnie 8 zdjęć przedstawiających miasto, modę, naturę lub kulinaria.

Zgodnie z hasłem konkursu, zgłoszone prace powinny obrazować te momenty z naszej codzienności, które udowadniają, że życie jest piękne. W ostatnich latach nagradzane były prace z jednej strony cieszące oko, z drugiej mające przekaz. - Wspominając poprzednie edycje muszę przyznać, że zgłaszane zdjęcia są coraz bardziej estetyczne. Dotykają detali, przedmiotów, rzadziej miejsc, przyrody. Są to wysublimowane, artystyczne zdjęcia. To już nie są jakieś obrazki z wakacji, lecz przemyślane, dobrane kolorystycznie, czasem opracowane fotografie – mówi Izabela Filipczak z Kieleckiego Centrum Kultury, które organizuje konkurs.

Jak na razie do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło około 80 zgłoszeń, głównie z regionu świętokrzyskiego. Izabela Filipczak mówi, że KCK najpewniej zostanie zasypany zdjęciami dopiero w ostatnich dniach przed ostatecznym terminem nadsyłania zgłoszeń. A ten mija 30 września.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO