do siego roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Pójdą szlakami Langiewicza i "Ponurego"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Pójdą szlakami Langiewicza i "Ponurego"

13 czerwca 2018 / Tekst

Rajd Edukacyjny „O NIEPODLEGŁĄ – szlakami Langiewicza, Hubala i Ponurego” – Góry Świętokrzyskie, 15 – 17.06.2018.

Zbiórka uczestników na parkingu przy Stadionie Miejskim w Kielcach przy ul. ks. P. Ściegiennego 8 o godz. 8.30. Wyjazd z Kielc o godz. 8.45 i przejazd na miejsce startu pierwszego etapu – okolice Samsonowa.

Kolejna edycja Rajdu Edukacyjnego, organizowanego przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, poświęcona została pamięci żołnierzy polskich walczących o wolność i niepodległość Ojczyzny. Aktywność powstańców styczniowych oraz oddziałów AK jest nierozerwalnie związana z najnowszą historią Polski i regionu świętokrzyskiego. Wywarły one ogromny wpływ na kształtowanie świadomości narodowej Polaków nie tylko w okresie II Rzeczypospolitej i w czasie II wojny światowej, ale miały również kolosalny wpływ na kształtowanie postaw kolejnych pokoleń Polaków.

W Rajdzie Edukacyjnym „O NIEPODLEGŁĄ – szlakami Langiewicza, Hubala i Ponurego” weźmie udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Trasa będzie wiodła przez urocze zakątki Gór Świętokrzyskich, miejsca związane z działalnością niepodległościową w czasach powstania styczniowego oraz I i II wojny światowej. Uczestnicy rajdu będą mieli możliwość poznać ciągle mało znaną problematykę walk prowadzonych przez zbrojne antykomunistyczne podziemie niepodległościowe w latach 1945 – 1956, a także uczestniczyć w uroczystościach patriotycznych na polanie Wykus, z okazji 30. rocznicy powtórnego pogrzebu „Ponurego”. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna