Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Ostatni wakacyjny koncert w KCK

środa, 22 sierpnia 2018 12:02 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Najsłynniejszych oper i operetek w wykonaniu zespołu Strauss Ensemble będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę podczas koncertu "To, co najpiękniejsze", który odbędzie się na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury. Impreza zamknie cykl "Tarasy Sztuki", który trwał przez całe wakacje.

 

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej, który powstał w 1999 roku. W jego skład wchodzą Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce, Jacek Hodur – wiolonczela, Krzysztof Sokołowski – kontrabas, Agnieszka Wolska-Ścipniak – flet, Dariusz Kozieł – klarnet i Artur Jaroń – fortepian. Większość z nich to muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna.

Koncert "To, co najpiękniejsze" rozpocznie się o godzinie 20. W razie deszczu zostanie przeniesiony na Scenę Kameralną KCK. Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy informują, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem "Tarasami Sztuki", w przypadku przeniesienia koncertu na Scenę KCK do wejścia na koncert upoważniać będą bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Impresariacie Kieleckiego Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Jeśli koncert będzie odbywał się w plenerze, wejściówki nie obowiązują.

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO