Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Od zimy do wiosny. Nowy repertuar Filharmonii Świętokrzyskiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Od zimy do wiosny. Nowy repertuar Filharmonii Świętokrzyskiej

Kielce / 03 stycznia 2019 / Tekst

Wieczorem baletowym "Bajadera" Filharmonia Świętokrzyska rozpoczęła sezon zimowy. W planie na pierwszy kwartał tego roku znalazły się tradycyjnie koncerty symfoniczne, kameralne, familijne, a także prezentacje filmowe, wieczory operowo-baletowe i wystawy.

Na najbliższe miesiące zaplanowanych zostało dwanaście koncertów symfonicznych, cztery kameralne, trzy familijne oraz tyle samo wieczorów filmowych, prezentacji operowo-baletowych i wystaw Dyrekcja Filharmonii zapewnia, że każdy z miłośników muzyki znajdzie coś dla siebie.

11 stycznia odbędzie się koncert karnawałowy "Przetańczyć całą noc...", podczas którego zaprezentowane zostaną tańce oraz niezapomniane piosenki i wspaniałe arie w wykonaniu Grażyny Brodzińskiej i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego.

Tydzień później w ramach koncertu "Muzyczne wojaże" będzie można posłuchać muzyki rosyjskiej, słowiańskiej i czeskiej. W programie znajdą się utwory Borodnina "W stepach Azji Środkowej", Dvoraka "Symfonia Z Nowego Świata" oraz Koncert na flet, fortepian i orkiestrę symfoniczną Majkusiaka. - To będzie prawykonanie nowego utworu zamówionego przez nas w ramach ministerialnych zamówień kompozytorskich Programu Operacyjnego - podkreśla Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

W kolejnych tygodniach odbędą się koncerty "Wokół tanga", "Barwy romantyzmu", "Kanon Polihymnii", "Koncert walentynkowy", "Urodziny Chopina", "Wieczór klasyków", "Na dzień kobiet", "Arcydzieła symfoniki", "Flis" w ramach Roku Stanisława Moniuszki oraz "Dzieła mistrzów".

Pierwszy koncert kameralny zaplanowano na najbliższy piątek i będzie to koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Filharmonii Świętokrzyskiej i Chóru Kościoła Garnizonowego w Kielcach. Przed publicznością zaprezentują się laureaci VI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Kolęda płynie z wysokości".

26 lutego odbędzie się "Recital chopinowski" z udziałem Roberta Maciejowskiego, 19 marca finał Konkursu Wiedzy o Muzyce Polskiej w ramach Roku Stanisława Moniuszki, a tydzień później "Recital fortepianowy", podczas którego wystąpi Kanadyjczyk Tony Yang.

20 stycznia, 17 lutego i 17 marca Filharmonia zaprasza na koncerty familijne, 13 lutego i 13 marca na wieczory operowe, a 16 stycznia, 20 lutego i 27 marca na prezentacje filmowe. Podczas nich wyświetlone zostaną takie tytuły jak "Idol", "Kawa i papierosy" i "Moja lewa stopa".

11 stycznia w przerwie koncertu karnawałowego zostaną otwarte wystawy obrazów Natalii Wegner, jej ojca oraz Krzysztofa Ryfy. Ekspozycje będzie można oglądać do marca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna