Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Od projektu do scenografii. Teatr zaprezentuje trzy nagrania

czwartek, 24 września 2020 13:51 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Trzy nagrania prezentujące proces powstawania scenografii do spektaklu "Och, te duchy" Eduardo de Filippo w reżyserii Dana Jemmetta zaprezentuje w najbliższy weekend Teatr im. Stefana Żeromskiego. Kielecka scena włącza się w ten sposób w akcję finałową Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Teatr udostępni nagrania w dniach od 25 do 27 września na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. – Specjalnie dla naszych widzów zarejestrujemy proces powstawania scenografii według projektów Dicka Birda do prapremiery polskiej "Och, te duchy" Eduardo de Filippo w reżyserii Dana Jemmetta. Uchylimy w ten sposób rąbka teatralnej tajemnicy, bo pokażemy  pracę rzemieślników teatralnych, od przygotowania niezbędnych materiałów, po efekt końcowy – informuje Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Dan Jemmett i Dick Bird często współpracują razem przy przygotowaniu spektakli dla legendarnej sceny paryskiej Comédie-Française. – Zainteresowani zobaczą, w jaki sposób została wykonana scenografia, która w gotowej postaci stanie na scenie. Zadanie dla plastyków będzie wyzwaniem ze względu na skomplikowany projekt angielskiego artysty wizualnego – dodaje rzecznik Teatru.

Premiera spektaklu "Och, te duchy" odbędzie się na początku listopada w tymczasowej siedzibie Teatru przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach - wejście od alei Legionów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO