Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Obrus „zrób to sam”

czwartek, 29 września 2016 12:34 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Projektanci pomogą własnoręcznie wykonać wzorzysty obrus. Instytut Designu w weekend organizuje zajęcia dla dorosłych z druku na tkaninie, podczas których uczestnicy zdobić będą przygotowany wcześniej materiał roślinnymi wzorami. Wykorzystane do tego zostaną liście czy płatki kwiatów. 

Najbliższe sobotnie spotkanie poświęcone będzie metodzie druku unikatowego wykorzystującego elementy roślinne. Uczestnicy dowiedzą się na czym polega monotypia i w jaki sposób można przenosić kształty roślin na materiały. Każdy z warsztatowiczów zaprojektuje własny wzór na obrus wykorzystując „naturalne matryce”. Na warsztaty można przynieść własne rośliny, natomiast materiał obrusowy zapewnia Instytut Designu.

- Kompozycja na obrusie będzie indywidualna. Każdy z uczestników dobierze sam kolory oraz zestaw naturalnych stempli - mów Joanna Kurkiewicz, jedna z prowadzących zajęcia. - Rośliny wykorzystamy jako matryce graficzne. Uczymy przy okazji czym jest monotypia, jakie mamy farby offsetowe. Wszystko co się wiąże z grafiką warsztatową, monotypiczną – dodaje Aleksandra Banaś, druga prowadząca.

Zajęcia w Instytucie Designu odbędą się w nadchodzącą sobotę w godzinach od 11 do 13. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod nr 041 367 68 01.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO