Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

O języku polskim w KCK

czwartek, 24 września 2020 10:28 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Kto z nas nie zetknął się z opinią o tym, że język polski jest trudny? Wielu obcokrajowców przyznaje, że ma spore problemy w posługiwaniu się nim. Nawet nam samym zdarza się popełniać błędy i mieć wątpliwości, czy we właściwy sposób używamy danego słowa, wyrażenia lub zwrotu. O tym wszystkim będzie można porozmawiać już w środę, 30 września, podczas spotkania z Katarzyną Kłosińską w Kieleckim Centrum Kultury.

Katarzyna Kłosińska jest autorką wielu publikacji z zakresu kultury języka. Jest także pracownikiem naukowym w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistką w zakresie językoznawstwa normatywnego (poprawność językowo-stylistyczna i ortograficzna), socjolingwistyki, politolingwistyki oraz etnolingwistyki.

Jej publikacje to m.in. „Formy i normy, czyli poprawna polszczyzna w praktyce”, „Słownik przysłów, czyli przysłownik”, „Co w mowie piszczy?”,  „Na tropie słów”. Jest sekretarzem naukowym Rady Języka przy Prezydium PAN, kierownikiem Poradni Językowej PWN, redaktorem naukowym Obserwatorium Językowego UW, rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, biegłą sądową, jak również autorką tekstów dyktand i konkursów.

Spotkanie z Katarzyną Kłosińską odbędzie się w środę, 30 września, o godzinie 18 na małej scenie KCK. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO