Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

"Noworoczne postanowienia na talerzu"

"Noworoczne postanowienia na talerzu" to pierwsza w tym roku propozycja warsztatowa pracowni ceramicznej Instytutu Dizajnu. Już w najbliższy czwartek uczestnicy spotkania będą mogli przyozdobić porcelanowe talerze według własnego pomysłu.

Pracownia ceramiki zaprasza na warsztaty dla dorosłych i młodzieży z cyklu "Prosto z pieca", które odbędą się 10 stycznia w godzinach od 17 do 19. Na wstępnie wypalonej ceramice uczestnicy będą pisać hasła, postanowienia, motto lub cytaty, które mogą stać się myślami przewodnimi na kolejny rok.

Forma kwadratowego talerza idealnie sprawdzi się w roli czystej karty, a zarazem może inspirować do sentencji dotyczących jedzenia, które będzie można opracować samodzielnie, przynieść własne godne uwiecznienia cytaty, lub wykorzystać wyszukane przez organizatorów, np. korzystając ze słów Salvadora Dali  "Można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle." Do dyspozycji uczestników warsztatów będą pędzle, kolorowe pigmenty ceramiczne oraz gąbki do odbijania w kształcie liter. Poszkliwione oraz wypalone talerze będzie można odebrać na recepcji Instytutu Dizajnu.

Warsztaty poprowadzą Marta Dachowska i Jolanta Szymanowska. W zajęciach weźmie udział 10 osób. Chętni mogą zapisywać się od wtorku od godziny 12 na stronie https://postanowienianowyrok.evenea.pl Koszt udziału w warsztatach wynosi 5 złotych.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO