Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Największy Zespół Rockowy znów zagra

czwartek, 16 lipca 2020 09:42 / Autor: Marzena Rygiel
foto Facebook Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej
Marzena Rygiel

Już w piątek, w ramach 47. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, zagra Największy Zespół Rockowy. W tym roku hymnem NZR została piosenka „Chcemy być sobą” grupy Perfect. Wydarzenie zakończy tegoroczną edycję „Wiatraczka”.  

– Do przedsięwzięcia może dołączyć każdy. Na naszej stronie dostępne są  informacje dotyczące idei NZR, materiały i nuty do przygotowania się do występu oraz link, za pośrednictwem którego należy się do niego zalogować – informuje podharcmistrz Agnieszka Stochmal, rzecznik prasowy Festiwalu. – Piosenką przewodnią, którą wykonamy będzie „Chcemy być sobą”, ale nie zabraknie też  odwołań do wcześniejszych edycji i pojawią się utwory takie jak „Kocham wolność” i „Teksański” – dodaje.

Do wspólnego muzykowania zaproszeni są wszyscy chętni grający na gitarach elektrycznych, basowych i akustycznych, perkusjach oraz miłośnicy śpiewu. Po wspólnym wykonaniu piosenek odbędą się także koncerty, podczas których zagrają świętokrzyskie zespoły rockowe takie jak Kakadu, Shapeles oraz Hash Cookie. Do wydarzenia należy zalogować się 19 lipca, kwadrans po godzinie 19. Relację na żywo można również oglądać na facebookowej stronie Festiwalu.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO