Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Muzyka radości zawitała do Kielc

niedziela, 05 stycznia 2020 18:57 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Działający od piętnastu lat chór Gospel Radom odwiedził dzisiaj stolicę województwa świętokrzyskiego. W Pałacyku Zielińskiego przed licznie zgromadzoną publiką zabrzmiały piosenki, które nacechowane są ogromną radością i chwałą dla Boga.

Chór Gospel Radom, to grupa istniejąca od piętnastu lat, a jej skład liczy od dwudziestu do czterdziestu osób. Jak podkreśla założycielka i dyrygentka zespołu Iwona Skwarek, ich muzyka to melodia duszy głosząca radość, wiarę i miłość do Boga. Jednak czy wywodzący się z USA nurt gospel jest popularny w naszym kraju? - Ta muzyka jest coraz bardziej popularna. Jest coraz więcej miejsc w Polsce, gdzie się śpiewa gospel – tłumaczy Skwarek.

Utwory jakie wykonuje Chór Gospel Radom są zapożyczone z różnych tradycyjnych piosenek gospel, ale w swoim repertuarze zespół posiada również polskie teksty, których autorami są jego członkowie. Wśród licznych utworów zaprezentowanych publiczności zgromadzonej w Pałacyku Zielińskiego można było usłyszeć takie piosenki jak między innymi: „Amen”, „Niech mnie unosi”, „Z nieba grom” czy „SMS do nieba”.

Na pytanie, dlaczego warto słuchać muzyki gospel odpowiedź pomogła znaleźć Iwona Skwarek.  - Trzeba to robić na chwałę Pana – zachęcała dyrygent Chóru Gospel Radom.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO