do siego roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Muzyka filmowa w synagodze. Koncert dla Andrzeja Koziei

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Muzyka filmowa w synagodze. Koncert dla Andrzeja Koziei

Chmielnik / 18 maja 2018 / Tekst

Popołudniowym koncertem, zawierającym cały kalejdoskop muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Trio Mosso, OEM ,,Świętokrzyski Sztetl’’ uczci w niedzielę 27 maja pamięć zmarłego dwa lata temu Andrzeja Koziei – filmoznawcy, kulturoznawcy, nauczyciela akademickiego, człowieka wielkiego serca i niezastąpionego przyjaciela Sztetla.

Koncert wypełniony ukochaną przez Andrzeja Kozieję muzyką filmową i wspomnieniem bohatera wydarzenia będzie połączony z możliwością zwiedzenia wystawy pt. „Marzec 1968”.

Podczas koncertu odbędzie się kwesta na „Ławeczkę Andrzeja Koziei”, która ma powstać w Kielcach. Datki będzie można wrzucać do specjalnych puszek. To społeczna inicjatywa przyjaciół filmoznawcy, którzy w ten sposób chcą upamiętnić jego postać i osobowość.

Trio Mosso tworzą trzy utalentowane  kobiety, absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi: Emilia Głobińska – skrzypce, Katarzyna Bielińska – altówka, Magda Sikorska – wiolonczela. W obecnym składzie występują od 2012 roku. Wcześniejsze doświadczenia z kwartetem smyczkowym przyniosły im sukcesy w postaci nagrody Poznansky Davey Prize oraz nagrania płyty z wykonaniem Kwartetu Smyczkowego Witolda Lutosławskiego wydanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi.

Trio Mosso zawdzięcza pełne brzmienie wyjątkowym aranżacjom wiolonczelistki Magdy Sikorskiej. Swój repertuar stale poszerzają o najbardziej znane utwory muzyki popularnej, ale również pozostają wierne muzyce klasycznej.

Koncertują w kraju i za granicą. Dzięki współpracy z jedną z największych linii żeglugowych w Europie, mają możliwość prezentowania swoich umiejętności publiczności z całego świata. W 2016 roku zajęły I miejsce w kategorii Muzyka klasyczna i Jazz podczas festiwalu Scyzoryki odbywającego się w Kielcach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek o godz. 16.00.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna