Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Latająca Komitywa Naprawcza. Druga edycja warsztatów

Instytut Dizajnu zaprasza w najbliższą sobotę do pracowni stolarskiej na spotkanie ze Złotą Rączką w ramach drugiej edycji "Latającej Komitywy naprawczej". Warsztaty pomogą w reperacji, ucząc przy tym zainteresowanych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Warsztaty są skierowane dla dorosłych i będą odbywać się w godzinach od 11 do 14. Będzie to kolejne spotkanie będące odpowiedzią na powszechny nadmiar rzeczy.  Gdy zepsuje się lub zniszczy domowy sprzęt, zamiast kupować nowy, wspólnie, w komitywie, można podjąć się jego naprawy. Zaproszona Złota Rączka pomoże w reperacji, jednocześnie ucząc zainteresowanych umiejętności, które będą mogli potem wykorzystać we własnym zakresie. 

Motto cyklu warsztatów to "Szanuj Rzeczy! Zamiast wyrzucić- napraw!".

Dodatkowo na uczestników czeka konkurs. Wystarczy przynieść na zajęcia naprawiony przez siebie przedmiot. Może być też jego zdjęcie, jeśli jest za duży lub za ciężki. Szczególnie piękna, sprytnie przeprowadzona lub pomysłowa naprawa zostanie nagrodzona narzędziami multitool oraz zestawem wydawnictwa „ładnie naprawię”.

W warsztatach może wziąć udział 10 osób. Poprowadzą je Norbert Konieczkiewicz oraz Olga Grabiwoda. Zapisy prowadzone są drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ze zgłoszeniem mailowym należy przesłać zdjęcie lub opis zepsutego przedmiotu. Zajęcia są płatne, a koszt udziału w nich wynosi 5 złotych. Bilety są do nabycia w kasie Wzgórza Zamkowego.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO