Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Koncert Stanisława Soyki

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Stanisława Soyki, który odbędzie sie 11 maja na Dużej Scenie KCK. W programie znajdą się kompozycje z nowej płyty "Muzyka i słowa Stanisław Soyka" oraz największe przeboje.

Album „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” to pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat. Artysta muzycznie określa nowy Album  jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm&blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.

Ten - w pełni autorski -  Album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery. To muzyczne wyznanie bez podrasowania.

Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga - ”Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców - „Mamulu, Tatulu”. Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”,   jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć  - troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”. Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce (”Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”. A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.

Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata - świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także  - by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i - gdy będziecie Państwo jej słuchać  - będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może - usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.”

Na koncercie nie zabraknie także starszych, wielkich przebojów Stanisława Soyki. „Tolerancja”, „Są na tym świecie rzeczy” czy „Absolutnie nic” wciąż magnetyzują będąc przykładem kompletnego, muzyczno-wokalnego mistrzostwa.

Bilety w cenie 75 i 65 złotych do nabycia w kasie KCK. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.

Informacje: Kasa KCK – tel. 41 343 81 42, Impresariat – tel. 41 344 90 54

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO