Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Koncert Kuby Blokesza z okazji stulecia niepodległości Polski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Koncert Kuby Blokesza z okazji stulecia niepodległości Polski

Kielce / 06 sierpnia 2018 / Tekst

Utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego będzie można usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się 23 sierpnia w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Przed publicznością zaprezentuje się kompozytor, wokalista i muzyk Kuba Blokesz.

Kuba Blokesz kojarzony jest głównie z nurtem piosenki literackiej lub poezji śpiewanej. Jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki. Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski czy Stefan Brzozowski.

Program recitalu obejmie przekrojowy repertuar z całej kariery Jacka Kaczmarskiego, począwszy od “Encore, jeszcze raz” z 1977 roku aż do “Lotu Ikara”, który ukazał się w roku 2000. Pieśni będą się odnosić do dzieł malarskich, pamiętnych wydarzeń historycznych, ale i do zmagań zwykłych ludzi z trudami codzienności. Posługując się niebanalnymi, ale wiernymi oryginałowi interpretacjami tekstu i kompozycji, Kuba Blokesz, ustami wielkiego poety, opowie o naszych osobistych próbach zrozumienia wolności.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia, które można odbierać od 13 sierpnia w kasie Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o ich osobisty odbiór. Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach projektu Niepodległa. Barwy i brzmienia, który Muzeum Narodowe w Kielcach realizuje we współpracy ze Stowarzyszeniem Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL w związku z obchodami jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna