Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Kołomyja i Pic". Koncert promocyjny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

"Kołomyja i Pic". Koncert promocyjny

Kielce / 06 sierpnia 2018 / Tekst

Koncert promujący płytę Tomka Wachnowskiego zatytułowaną "Kołomyja i Pic" odbędzie się w piątek, 17 sierpnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Autorem wszystkich utworów, które znalazły się na płycie, jest znany kielecki poeta Adam Ochwanowski.

Tomek Wachnowski to autor, kompozytor i wykonawca, który w 2014 roku obchodził 30-lecie pracy artystycznej. Znany jest głownie z piosenek autorskich takich jak "Śniegowice", "Byłoby miło", czy "Nie będziesz", jak również z piosenki "Ona nie widzi mnie" pochodzącej z filmu "Asterix, Obelix, kontra Cezar". Artysta ma też w swoim repertuarze pieśni Jacka Kaczmarskiego, Wolnej Grupy Bukowina, Jaromira Nohawicy oraz Brassensa.

Adam Ochwanowski jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie i Studium Kulturalno-Oświatowego w Krośnie nad Wisłokiem. To poeta, krytyk literacki, tłumacz, animator kultury, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser. Publikował w takich periodykach jak "Twórczość", "Poezja", "Nowy Wyraz", "Akcent", "Literatura", "Tygodnik Kulturalny", "Życie Literackie", "Fraza", "Nowa Okolica Poetów", "Teraz" czy "Ikar". Jest autorem ponad 20 publikacji książkowych i albumowych, m.in: "Dopóki żyją matki", "Dotyk Madonny", "Północ", "Oswajanie świtu", "Póki co...", "Las Vegas", "Dwunastu gniewnych błaznów", "Trzynaście zmysłów", "Siedem wierszy głównych", "Gwiezdne szyfry", "Erotyki i przytyki", "Pławienie koni". Jest również autor libretta do śpiewogry "Od sabatu do ornatu", do Misterium Męki Pańskiej – Drogi Krzyżowej, "Wigilii Apokalipsy". Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalem Zasłużony Dla Kultury Polskiej i medalem Gloria Artis za działalność kulturalno-oświatową i dorobek twórczy.

"Kołomyja i Pic" to zbiór 13 piosenek o miłości, zdradzie, sztuce, polityce, śmierci i życiu. Wszystko zaczęło się od facebookowego spotkania autorów na początku 2017 roku, którego owocem była piosenka "Raport z Aleppo". Utwór ten zyskał uznanie dziennikarzy radiowych i znalazł się nawet w propozycjach do Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Nagrań dokonano w Warce, w studiu Kuby Szydło, który jest producentem muzycznym płyty. W nagraniach wzięli udział Tomek Wachnowski (gitara i śpiew), Bogdan Sabała (gitary) i Kuba Szydło (piano, gitary, bas i perkusja). Prace nad płytą trwały kilkanaście miesięcy. W sprzedaży jest od 19 lipca bieżącego roku.

Koncert promujący płytę rozpocznie się o godzinie 18. Po jego zakończeniu będzie można kupić płyty z dedykacjami od autorów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna