Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Kolędy Pospieszalskich

Dwa pokolenia muzyków, tworzących orkiestrę złożoną z 15 osób o tym samym nazwisku, zaprezentują się 27 stycznia przed kielecką publicznością. Pospieszalscy, bo o nich mowa, wystąpią z koncertem kolęd na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Kiedy na początku lat 90 tych nagrali pierwszą swoją płytę z kolędami, części obecnego składu nie było jeszcze na świecie. Program z tego albumu kilkakrotnie rejestrowała TVP, a ich kolędy weszły na stałe do repertuaru rozgłośni radiowych.

Dziś Pospieszalscy nadal grają z dziećmi, ale tamte chłopaki, to już zawodowi muzycy, współpracujący z wieloma artystami takimi jak: Michał Urbaniak, VooVoo, 2TM,23, Zakopower, Arka Noego, New Life M, Raz Dwa Trzy, Anna Maria Jopek, Adam Strug, Daga Dana, Janusz Prusinowski Trio, Wojciech Mazolewski.

Większość opanowała grę na kilku instrumentach, stąd raz gra orkiestra kameralna, za chwilkę jazzowy band, a potem orkiestra dęta. Polskie pastorałki i kolędy brzmią w autorskich opracowaniach, od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, do żywiołowych jazzowych i rokowych aranżacji.

Koncert jest przykładem, jak współczesnym językiem, osadzonym w narodowej kulturze, można atrakcyjnie wyrazić uniwersalne chrześcijańskie treści. Jest też dowodem że najlepszym miejscem przekazu religijnej i polskiej tradycji, jest rodzina. W czasach zapaści demograficznej, tak liczne rodzeństwo, połączone wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania.

Skład:

Basia – skrzypce, śpiew

Lidia – śpiew, bębenek

Natalia – flet, śpiew

Paulina – flet, śpiew

Barbara-Ewa – fortepian, śpiew

Franek – kontrabas, gitara basowa, śpiew

Janek – gitara, kontrabas, śpiew

Karol – gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew

Łukasz – fortepian, klawisze, śpiew

Marcin – skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew

Mateusz – saksofony, flet, klarnet basowy, akordeon, klawisze, śpiew

Marek – saksofon, klarnet, śpiew

Mikołaj – kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew

Nikodem – perkusja, śpiew

Szczepan – trąbka, śpiew

Bilety w cenie 60 i 80 złotych do nabycia w kasie KCK i online na kck.bilety24.pl

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO