Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Kolęda u poetów

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na dwuczęściowy koncert "Kolęda u poetów". Pod tym tytułem kryje się wigilijny występ przygotowany przez Scenę Autorską STUDIO. Odbędzie się on w najbliższy czwartek o godzinie 19 na Małej Scenie KCK.

Na program koncertu składają się pieśni bożonarodzeniowe, kolędy i pastorałki polskie oraz cerkiewne, spektakl teatru dziecięco-młodzieżowego "Po trzecim dzwonku" pt. „Pokój ludziom dobrej woli” w reżyserii Magdaleny Jarek-Matla, a także wiersze o tejże tematyce autorstwa poety Edwarda Pacia. Całość dopełniają opowieści wigilijne Marka Tercza pt. „Moje wigilie”.

CZ I

„…pokój ludziom dobrej woli…”

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Jarek-Matla

mówi reżyser:

„XXI wiek to czas, kiedy wszystko wokół nas nawet najbardziej duchowe i mistyczne jak święta i ich idea ulegają totalnej komercjalizacji i konsumpcji. Prezenty, wystrój domu, dwanaście potraw i szał przedświątecznych zakupów skutecznie przesłaniają niejednemu z nas istotę tych kilku wyjątkowych dni.

Czasami nawet już świąteczny stół nie pomaga, bo miast łączyć nas po prostu dzieli.

Do kogo więc ma przyjść nowo narodzone Dziecię, przepięknie nazwane w jednej z pastorałek „Maleńką Miłością”?

Kiedy zadałam to pytanie dzieciom – małym aktorom Teatru, odpowiedzieli; do BEZDOMNYCH!

I to właśnie Im, tym najsłabszym, osamotnionym i wykluczonym zadedykowaliśmy nasz spektakl.”

Występują:

Kamila Domagała, Ania Kasperek, Lidia i Marysia Kosztołowicz, Kinga Majka, Aleksandra Piątek, Marta Żelazek, Jakub Maj, Michał Wójcik z gościnnym udziałem Roberta Skotnickiego.

CZ II

„Moje Wigilie”

Scenariusz i reżyseria: Marek Tercz

mówi reżyser:

„… nie wiem czy kiedykolwiek wrócą czasy by spotkania wigilijne miały taka wagę, taką temperaturę czy takie kolory jakie pamiętam… te sprzed lat. To było wydarzenie w życiu rodziny, cos co zapisywało się na długo, a może i na zawsze…

Były serdeczności, śpiewy, popisy, spowiedź z tego co nam się udało a także z tego co nam się nie powiodło. Potem chóralnie szło się na Pasterkę, by rano, przy śniadaniu wrócić do wątków poprzedniego wieczora…”

Wykonawcy:

Anna Janicka, Magdalena Jarek-Matla, KASSIJA, Jacek Dziubel, Marek Tercz, Gość specjalny: Robert Skotnicki

Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w kasie KCK i na kck.bilety24.pl

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO