Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Kielecki „Wiatraczek” już na półmetku

środa, 15 lipca 2020 12:20 / Autor: Marzena Rygiel
foto https://www.flickr.com/photos/wiatraczek
Marzena Rygiel

Połowa Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej już za nami. Konsultanci „Wiatraczka” przeprowadzili zajęcia w większości planowanych województw i odbyły się już koncerty online, ale punkt kulminacyjny programu ciągle jeszcze przed nami.

Do tej pory uczestnicy mieli okazję szkolić się na warsztatach wokalnych oraz tanecznych. Odbyły się także pierwsze koncerty.

– 10 lipca zagrała Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki”, a cztery dni później zespół wokalny Krzykaśki oraz Krzykaśki junior z Wrocławia. Oba występy można było oglądać na żywo na facebookowej stronie Festiwalu – informuje podharcmistrz Agnieszka Stochmal, rzecznik prasowy Festiwalu.

W Kielcach ciągle trwają także warsztaty artystyczne w ramach modułu „Wiatraczek Świętokrzyski” w Domu Kultury „Białogon” oraz Domu Środowisk Twórczych, gdzie zespoły wokalne oraz soliści pracują nad swoimi głosami z Aleksandrą Lipińską oraz Andrzejem Wolskim.

–  „Wiatraczek w podróży po Polsce”  dotarł już do województwa dolnośląskiego, gdzie z Katarzyną Lisowską wokal ćwiczy Zespół Wokalny Fama. Nie stopują też tancerze. W Ciechanowie dla Formacji Tanecznej Freak Show zajęcia prowadzi Zofia Czechlewska, w Gdańsku dla Studia Tańca Traffic 2 Mariusz Jasuwienias, a w Pucku i Władysławowie Monika Wielińska zajmuje się Da Capo Al Fine – dodaje Stochmal.

W następnych dniach zajęcia artystyczne będą kontynuowane. Nowością Festiwalu jest spektakl taneczny „W pułapce” , który zobaczymy 16 lipca na facebookowym fanpage'u „Wiatraczka”. Transmisja na żywo zacznie się o godzinie 20.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO