Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Kasia Kowalska zagra w styczniu w Kielcach

środa, 25 grudnia 2019 14:13 / Autor: Radio eM
Radio eM

Jej wokal był jednym z tych, które ukształtowały polską scenę rockową połowy lat 90. Kasia Kowalska występuje i tworzy już od ponad 25 lat. Wciąż ujmuje słuchaczy swoim talentem muzycznym, mądrymi tekstami i osobowością. 17 stycznia artystka zaprezentuje się kieleckiej publiczności.

Kasia Kowalska jest jedną z najbardziej znanych i utalentowanych polskich wokalistek. Podczas swojej ponad 25 letniej kariery, nagrała 10 albumów i wypromowała wiele hitów, m.in.: ”Pieprz i sól”, „Antidotum”, „Oto ja”, „Chcę znać swój grzech”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew” czy „Straciłam swój rozsądek” – piosenkę z filmu „Nocne graffiti”, w którym zagrała główną rolę.

W 2018 roku, po dziesięcioletniej przerwie, Kasia wydała nowy album, „AYA”, z którego pochodzą single „Aya”, „Alannah (tak niewiele chcę)“, „Teraz, kiedy czuję” i „Dla Taty”. Podczas koncertu, który odbędzie się 17 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury Kasia Kowalska zaprezentuje swoje największe przeboje.

Kasia Kowalska urodziła się 13 czerwca 1973 roku. Wychowywała się w podwarszawskim Sulejówku, razem z dwoma starszymi od niej braćmi. Muzyka była z nią zawsze - już wtedy, gdy będąc małą dziewczynką wyśpiewała swą pierwszą nagrodę w konkursie piosenki zuchowej; wtedy, gdy zrywała się z zajęć by śpiewać w swych pierwszych, amatorskich jeszcze zespołach i wtedy, gdy po lekcjach zamykała się w pokoju i śpiewała na cały głos piosenki swoich ulubionych artystów. Muzyka była w niej od zawsze, to ona wykształciła w niej tak niespotykaną wrażliwość na dźwięki... i to właśnie poprzez nią najlepiej może wyrazić swe emocje i uczucia.

Bilety do nabycia TUTAJ

Źródło: informacja organizatora, www.kasiakowalska.pl

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO