Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Niezwykły koncert kolęd. "Betlejem w Polsce" po raz czwarty w Kielcach

sobota, 11 stycznia 2020 17:24 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W niedzielę (13 stycznia) o godzinie 18 w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się koncert "Betlejem w Polsce" pt. "Głośna Noc". Najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe z Polski i Różnych stron świata zaśpiewają m.in. Arka Noego, Natalia Niemen, Gabi Gąsior i Mietek Szcześniak.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory bożonarodzeniowe z Polski i różnych stron świata. Będą też utwory premierowe napisane specjalnie na tę okazję, a artyści wyśpiewają również swoją historię Bożego Narodzenia. Przed publicznością wystąpią Arka Noego, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz zespół muzyczny Jana Smoczyńskiego.

Bilety w cenie 50, 60 i 80 złotych (w zależności od wybranego sektora) można kupić na stronie  www.bilety24.pl oraz w parafiach, które organizują grupy na koncert. W tej sprawie można się kontaktować również z Dominiką - tel. 601-795-355 oraz z Tomkiem - tel. 513-711-669, którzy są odpowiedzialni za rozprowadzanie biletów w naszej diecezji z ramienia Duszpasterstwa Młodzieży  Diecezji Kieleckiej.

Dochód z trasy koncertowej widowiska "Głośna Noc" zostanie przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

- Do każdego biletu zakupionego u naszych przedstawicieli zostanie dołączona bezpłatna płyta z dziesięcioma utworami "Kolędowania na tysiące głosów" ze wspólnego kolędowania z ostatnich dwóch lat. Natomiast na samym koncercie będzie można kupić dwupłytowy album z pełnym nagraniem zeszłorocznego koncertu pt. "Pokój wam" w cenie 40 złotych. Dochód z tej płyty będzie cegiełką, która zostanie również przeznaczona na rzecz osób potrzebujących - mówi Dorota Hlebicka-Józefowicz, rzecznik prasowy wydarzenia.

"Betlejem w Polsce" to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. W tym roku odbędzie się w 11. największych miastach w Polsce, w tym również w Kielcach. W dotychczasowych koncertach uczestniczyło ponad 125 tysięcy osób.

Organizatorem koncertu w Kielcach jest Stowarzyszenie Dwa Przymierza, a współorganizatorami są Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej, Stowarzyszenie Zarażę Cię Bogiem Fundacja Światło Życie oraz Świętokrzyski Bank Żywności. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej http://www.betlejemwpolsce.pl

Patronat honorowy nad akcją objęli Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki oraz biskup kielecki Jan Piotrowski.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO