Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Instytut Dizajnu zaprasza na webinar poświęcony rzemiosłu

środa, 10 czerwca 2020 15:45 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Zjawisko nowej fali rzemiosła będzie tematem webinaru, który odbędzie się w środę, 17 czerwca, o godzinie 12 na profilu Instytutu Dizajnu na facebooku. Poprowadzi go Wiktoria Podolec założycielka studia tkackiego Tartaruga i członek zarządu Stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło.

Webinar będzie poświęcony pracy współczesnych twórców rzemiosła, którzy są zarówno projektantami jak i wykonawcami przedmiotów użytkowych. W ostatnich latach mamy do czynienia ze wzrostem popularności rzemiosła oraz konsumencką modą na ręcznie wytwarzane przedmioty. Rosnącym zainteresowaniem wśród młodych projektantów cieszą się zawody i pracownie rzemieślnicze traktowane jako domyślny model prowadzenia działalności oraz sposób na budowę i rozwój własnej marki. Projektant rzemieślnik ma wpływ na cały proces produkcji projektowanych przez siebie przedmiotów, dzięki czemu jego produkty powstają w zrównoważony sposób.

Spotkanie towarzyszy wystawie ''Robić / Rzeczy + Oblicza Nowego Rzemiosła'', którą można obecnie oglądać w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu. Ekspozycja będzie czynna do 6 września.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO