Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Instytut Dizajnu zaprasza dorosłych i dzieci

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Instytut Dizajnu zaprasza dorosłych i dzieci

Kielce / 25 czerwca 2018 / Tekst

"Szanuj Rzeczy! Zamiast wyrzucić - napraw!". Pod takim hasłem w najbliższą sobotę w Instytucie Dizajnu na kieleckim Wzgórzu Zamkowym odbędą się warsztaty dla dorosłych. Będą one realizowane w ramach cyklu "Latająca Komitywa Naprawcza".

- Cykl warsztatów będzie odpowiedzią na powszechny nadmiar rzeczy. Zaproszeni specjaliści, w tym tzw. złote rączki i majsterkowicze będą przekazywać zainteresowanym umiejętności, które będzie można potem wykorzystać we własnym zakresie - informuje Monika Stoińska, koordynator ds. marketingu Wzgórza Zamkowego w Kielcach.

Z kolei 29 czerwca rozpocznie się nowy cykl i warsztaty pod nazwą "ABC konstrukcji". - Tym razem uczestnicy zajęć pod okiem Ewy Bujak zajmą się ubraniami z dzianiny. Szkolenie będzie obejmowało m.in. konstrukcję T-shirtu damskiego z rękawem, sukienki dzianinowej i legginsów. Dodatkowo kursanci odszyją jeden wybrany model - mówi Stoińska.

Dodajmy, że w galerii głównej Instytutu Dizajnu można oglądać nową wystawę pt. "Elementarz Polskiego Dizajnu", która prezentuje sto dzieł polskich projektantów zinterpretowanych przez dwudziestu pięciu polskich ilustratorów. Ekspozycja łączy przeszłość z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki.

Ponadto w wakacje Instytut Dizajnu zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat na zajęcia "Mali Zaangażowani". Zainteresowani dowiedzą się, co to znaczy szanować dobro wspólne i jak można dbać o nie w praktyce. W ramach zajęć uczestnicy będą malować, sadzić, lepić z gliny, a nawet budować. Każdego dnia będą mogli skorzystać z innej formy aktywności.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna