Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Gwiazdy zaśpiewają kolędy w Skarżysku

czwartek, 02 stycznia 2020 18:11 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Izabela Trojanowska, Mateusz Mijal i Magda Femme zaśpiewają najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne podczas koncertu „Kolędowanie z Gwiazdami”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w parafii św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej. Organizatorzy chcą, aby wydarzenie stało się coroczną tradycją przed przypadającym 6 stycznia Świętem Trzech Króli.

- Mamy jeszcze cudowny czas Świąt Bożego Narodzenia i wpadliśmy na pomysł, żeby raz w roku organizować koncert kolęd z gwiazdami, ponieważ te święta są niezwykle jednoczące i pokazują, że bardzo ważna jest rodzina, przyjaźń oraz wartości, które wnosi Pan Jezus. Zaczęliśmy od Izabeli Trojanowskiej, ponieważ występowała w naszej parafii w czerwcu ubiegłego roku podczas festynu rodzinnego. Oprócz niej zaprosiliśmy jeszcze Magdę Femme i Mateusza Mijala – mówi  ksiądz Artur Fura, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej.

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 stycznia, o godzinie 16 w parafii św. Brata Alberta w Skarżysku Kamiennej. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie "Bądź dobry jak chleb" działające przy parafii św. Brata Alberta, a współorganizatorem firma „Kraina Szczęścia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO