Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Gwiazdy na kieleckim festiwalu rockowym

czwartek, 31 sierpnia 2017 12:13 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Trwa piąta edycja muzycznego festiwalu Kielce Rockują. Dziś (31.08) o godzinie 19 na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpi legendarny zespół TSA. A od tego piątku impreza przeniesie się do Kieleckiego Centrum Kultury i pozostanie tam aż do 3 września.

Do udziału w kieleckim festiwalu zaproszenie przyjęło ponad 10 zespołów z różnych stron świata. Muzycy, którzy zdecydowali się zagrać w ramach imprezy to artyści liczący się na rockowej scenie. Tak, jak na przykład zespół The Animals otwierający tegoroczną serię koncertów.

Pytaliśmy organizatora kieleckiego święta rocka Pawła Wawrzeńczyka o to, czego ciekawego będziemy mogli posłuchać w najbliższych dniach. - Ciekawych brzmień będzie niewiele. Bardzo ciekawych – mnóstwo! Z zagranicznych kapel pojawi się The Yardbirds, czyli wylęgarnia talentów z lat 60. Zagra także Jan Akkerman, szanowany i uznany światowej klasy gitarzysta. W Polsce nie był 35 lat. Już wielu próbowało go namówić na koncert w kraju. Nam się udało, przyjedzie i przyciągnie do Kielc około 400 osób. Będziemy gościli SBB w kultowym składzie z lat 70. z Jurkiem Piotrowskim na perkusji. Spodziewamy się, że będzie szaleństwo i na scenie i na widowni – mówi Paweł Wawrzeńczyk.

Szczegóły programu festiwalu znajdziemy na stronie internetowej kielcerockuja.pl.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO