Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Fotograficzne podsumowanie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Fotograficzne podsumowanie

Kielce / 06 grudnia 2017 / Tekst

Teatr „Kubuś” wystawą fotografii artystycznej podsumował kolejną edycję projektu „Teatr, Mama, Tata i Ja”. Przypomnijmy, że działania artystów w ramach tej akcji kierowane są do osadzonych w kieleckim Areszcie Śledczym i ich rodzin. Przez ostatnie kilka miesięcy wybrani więźniowie spotykali się w teatrze przy ul. Dużej ze swoimi najbliższymi podczas warsztatów.

Przebieg projektu udokumentowali fotograficy ze świętokrzyskich struktur Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Najlepsze prace prezentowane są na wystawie w Instytucie Dizajnu. - Zdjęcia są różne. Wykonywało je pięciu twórców. Każde spojrzenie jest różne, bo to wizja zarówno kobieca jak i męska. Fotografie są bardzo osobiste i jak dla mnie przedstawiają emocjonujące chwile bliskości, kontaktu z człowiekiem, ze sztuką - mówiła Joanna Kowalska, wicedyrektorka „Kubusia”. - Myślę, że największym sukcesem projektu „Teatr, Mama,Tata i Ja” jest to, że on stwarza przestrzeń do dialogu. Podczas tych wszystkich spotkań pada wiele trudnych pytań. Niektóre pozostają w zawieszeniu, na inne odpowiadają ci bliscy sobie ludzie, którzy znaleźli się w takiej a nie innej sytuacji życiowej. Zawsze warto rozmawiać, bo dialog doprowadza do zmiany na lepsze – mówiła Joanna Kowalska.

Aranżacja wystawy ma symboliczny charakter. Zdjęcia umieszczone zostały na planie koła. Jego zewnętrzna ściana utrzymana jest w jasnych barwach a wewnętrzna w ciemnych. - W ten sposób chcieliśmy pokazać, że zawsze jest możliwość wyjścia z tej „czarnej dziury”, z tego ciemnego kręgu. Wszyscy popełniamy błędy, przez które wpadamy w tarapaty. Jesteśmy sobie w stanie poradzić bez względu na to w jakim miejscu się znajdujemy, jeśli zdecydujemy się skorzystać z pomocy osób będących wokół – tłumaczył Krzysztof Kucharczyk, dyrektor Instytutu Dizajnu i kurator wystawy. 

Tegoroczną edycją projektu objętych było 9 rodzin – 3 kobiety, 6 mężczyzn i 16 dzieci. Fotograficzna ekspozycja będzie dostępna w Instytucie Dizajnu do końca tego roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna