Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

[FOTO] Za pomocą śpiewu przypomnieli o zimie

niedziela, 23 lutego 2020 14:19 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza, a miłośnicy białego puchu mają na co narzekać, bo prawie w ogóle go w tym roku nie było. Dlatego też dzisiaj w Filharmonii Świętokrzyskiej 150 małych śpiewaków postanowiło wprowadzić widzów za pomocą muzyki w iście zimowy nastrój.

- Tak jak chodzimy, oddychamy i potrzebujemy wody, tak uważam, że śpiew leczy, dotlenia, rozwija i kształtuje pamięć. Dodatkowo jeśli mowa o chórze, to uczy on takiej współpracy w grupie, która może się przełożyć w późniejszych latach na życie małych wokalistów - tłumaczyła Ewa Robak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Kameralnego Fermata.

W ramach dzisiejszego wydarzenia pod nazwą „Zimowy zawrót głowy”, na scenie świętokrzyskiej filharmonii 150 małych muzyków w wieku od 6 do  9 lat zaprezentowało piosenki, które swoją tematyką nawiązują do mroźnej pory roku. Koncert ten opatrzony był iście familijną atmosferą, a muzykiem mógł zostać każdy z widowni. A co jest najtrudniejszego w pracy z tak młodymi wykonawcami?

- Najcięższym zadaniem w pracy z dziećmi jest okiełznanie ich energii. Maluchy są bardzo twórcze, pomysłowe i niesamowite, a przy tym stanowią wdzięczny materiał jeśli chodzi o odbiór publiczności. Uważam, że śpiew jest najprostszą formą muzykowania i każde dziecko powinno to dostać - mówiła dyrygentka Ewa Robak.

W trakcie dzisiejszego występu dzieci z widowni były zapraszane na scenę, gdzie mogły spróbować swoich sił w grze na różnego rodzaju instrumentach. Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie utworu „Eine Kleine Nachtmusik” skomponowanego przez młodego Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO