Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na dzień otwarty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na dzień otwarty

Kielce / 06 września 2018 / Tekst

Dzień otwarty organizuje po raz trzeci Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach. Odbędzie się on w sobotę, 22 września. Miłośnicy muzyki oraz inni zainteresowani będą mogli zwiedzić placówkę i wysłuchać mini koncertów.

Zwiedzanie filharmonii odbywać się będzie w trzech turach. Pierwsza grupa wejdzie do budynku o godzinie 10, druga o 11, a trzecia o 12.

- Zajrzymy w zakamarki filharmonii, do których zwyczajowo publiczność nie zagląda. Będzie to połączone z mini koncertami i zachętami publiczności do odwiedzania naszej placówki w nadchodzącym sezonie artystycznym - mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

W tym roku sezon artystyczny rozpocznie się trochę później niż w poprzednich latach, bo dopiero 28 września. Stanie się tak z powodu I Festiwalu Filmu i Muzyki. Francja, który rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do 14 września. Wiadomo już, że nowy sezon zainauguruje koncert z udziałem zwycięzcy konkursu Chopinowskiego sprzed lat Philippe Giusiano. W programie znajdą się utworzy Chopina, Moniuszki, oraz preludium symfoniczne "Polonia" Edwarda Elgara. Koncert będzie miał wymiar patriotyczny ze względu na obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna