Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Festiwal Scyzoryki po raz 10. Czy dopiszą artyści z całej Polski?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Festiwal Scyzoryki po raz 10. Czy dopiszą artyści z całej Polski?

Kielce/cała Polska / 13 kwietnia 2018 / Tekst

Trwa nabór zgłoszeń do jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Scyzoryki. O świętokrzyską nagrodę artystyczną mogą powalczyć twórcy muzyki, teatru, dzieł plastycznych czy filmowych. Organizatorzy rozstrzygną konkurs aż w osiemnastu kategoriach.

Największa liczba kategorii konkursowych dotyczy muzyki. Osobne nagrody wręczone zostaną twórcom popu, alternatywy, folku czy metalu. Są one kierowane do szerokiej grupy artystów. - Otworzyliśmy 10 ogólnopolskich kategorii muzycznych. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że festiwal jest imprezą ogólnopolską. Od początku o tym marzyliśmy. Na 10-lecie udało nam się osiągnąć ten cel. Mam nadzieję, że usłyszymy wielu fajnych solistów i zespołów - mówi Łukasz Sobieraj z Fundacji Scyzoryki, która współorganizuje imprezę. Łukasz Sobieraj dodaje, że uczestnicy z różnych stron kraju pomogą podnieść poziom artystyczny wydarzenia.

- Poziom gwarantują też jurorzy, którzy biorą udział w festiwalu. To są muzycy z pierwszej ligi, artyści aktywni na scenie od wielu lat. Jurorów dobieramy po kilku do każdej kategorii. To też daje uczestnikom konkursu odpowiedź na to, co tworzą. Mogą być „zweryfikowani” przez profesjonalistów – opowiada Paweł Szcześniak z Fundacji Scyzoryki.

W poprzednich latach w lożach jurorskich zasiadali tacy artyści jak bracia Cugowscy, bracia Golcowie, Paweł Kukiz, Andrzej Piaseczny, Urszula Dudziak, Alicja Węgorzewska.

Nabór zgłoszeń trwa do 29 kwietnia. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej scyzorykifestiwal.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna