Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Fenomen przyjęty do międzynarodowej sieci

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Fenomen przyjęty do międzynarodowej sieci

Kielce / 14 listopada 2017 / Tekst

Kieleckie kino Fenomen znalazło się w prestiżowej sieci kin studyjnych Europa Cinemas. Komisja zatwierdzająca z Paryża pozytywnie rozpatrzyła aplikację kielczan o przystąpienie do międzynarodowego stowarzyszenia. Oficjalnie kino działające w Wojewódzkim Domu Kultury stanie się członkiem sieci od 1 stycznia przyszłego roku.

Alexander Tchernookov, przedstawiciel Europa Cinemas na ten rejon Starego Kontynentu był w Kielcach podczas ogólnopolskiej Konferencji Kin Studyjnych i Lokalnych, która w tym roku odbyła się w Fenomenie. Podczas wizyty potwierdził, że instytucja w dużym stopniu promuje kinematografię europejską i realizuje projekty skierowane do młodego widza.

Członkostwo w sieci Europa Cinemas otwiera przed Fenomenem stwarza nowe szanse. - Oprócz możliwości udziału w szkoleniach, laboratoriach i festiwalach filmowych na terenie całej Europy, corocznie, stosownie do przyjętych wskaźników, jako kino jednosalowe możemy liczyć na bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości do 12 tys. euro za granie repertuaru europejskiego i do 3 tys. euro za działania na rzecz młodej widowni – poinformował Jarosław Skulski, kierownik kina Fenomen.

Jednocześnie z Fenomenem do europejskiej sieci przyjęte zostały jeszcze dwa polskie kina: Feniks w Łowiczu i Elektronik w Warszawie.

Sieć Europa Cinemas istnieje od 1992 roku. W jej skład wchodzi ponad 1000 instytucji z 41 krajów i z 654 miast. Od początku 2018 roku wśród członków międzynarodowego stowarzyszenia będziemy mogli wymienić 38 polskich kin.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna