Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

"De-konstrukcja - Jesienna zupa z wrzosu"

Już w najbliższy czwartek, 11 października, w pracowni ceramiki Instytutu Dizajnu odbędą się warsztaty dla dorosłych z cyklu "De-konstrukcja - Jesienna zupa z wrzosu". Będzie to okazja, by znowu niszczyć zastane formy oraz przebudowywać je na nowo, zmieniając ich zastosowanie. Tym razem porcelanowe wazy na zupę staną się jesiennym ogrodem.

Każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie częściowo stłuc wazę, by z jej kawałków stworzyć mini rabatki. Tak przystosowane "donice" napełnione ziemią, uczestnicy zajęć będą  obsadzać wrzosem oraz ziołami przydatnymi w kuchni, tj. świeżą miętą czy pachnącym rozmarynem. By całość miała posmak ogrodu, wokół roślin będzie można utworzyć ścieżki wysypane kolorowym żwirkiem. Ostatnim składnikiem jesiennej zupy będą detale z szyszek oraz kasztanów. Tak własnoręcznie skomponowane wazy-donice będzie można zabrać ze sobą domu.

Warsztaty w godzinach od 17 do 19 poprowadzi Jolanta Szymanowska z pracowni ceramiki ID. W zajęciach będzie mogło wziąć udział 8 osób.

Zapisy na sekretariat WZ tel. 41 367 68 01 w godz. od 8 do 16.00.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO