Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Big Bandowe Kielce

czwartek, 28 czerwca 2018 00:41 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Już w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ulicy  Wojewódzkiej 12 w Kielcach, odbędzie się finałowy koncert Big Bandu złożonego z uczestników  letnich warsztatów Big Bandowych oraz polskich muzyków.

Wydarzenie jest organizowane przez stowarzyszenie Solo l’arte. – Jest to młode stowarzyszenie. Powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie na rozwój kultury w naszym mieście, szczególnie wśród młody osób. Stowarzyszenie realizuje działania związane z muzyką, teatrem – mówiła Aleksandra Klusek – Gębska, która zajmuje się administracją stowarzyszenia.

Koncert uświetnią występy wybitnych polskich muzyków, czyli Grzegorza Nagórskiego, Macieja Sikały, Zbigniewa Jakubka, Marcina Stojka, Patrycji Michalskiej. – W repertuarze pojawi się głownie muzyka rozrywkowa, jazz, standardy jazzowe. Usłyszymy też świetną wokalistkę, Patrycję Michalską. Zaśpiewa ona między innymi piosenkę „The lady is a Tramp” – mówił dyrektor stowarzyszenia „Solo l’arte”, Marcin Stojek

Wydarzenie poprzedzi prelekcja dotycząca społeczeństwa obywatelskiego oraz działalności organizacji pozarządowych. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a darmowe wejściówki są do odebrania na portierni ZPSM w Kielcach.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO