Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

[AUDIO]„Wyklęty” po pierwszych pokazach. Zebrał dobre opinie

piątek, 17 lutego 2017 16:06 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Wojciech Marczak
Dariusz Skrzyniarz

Kielecka produkcja filmowa już po pokazie dla prasy. W Warszawie odbyła się przedpremierowa projekcja „Wyklętego” w reżyserii Konrada Łęckiego dla przedstawicieli ogólnopolskich mediów, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Według relacji produkcja i jej twórcy nagrodzeni zostali brawami, co ponoć rzadko zdarza się na tego typu pokazach.

Posłuchaj:

„Miła odmiana od tej wszechobecnej szmiry”, „Wyśmienite, najlepsze w karierze aktorstwo Wojciecha Niemczyka”, „Oglądam wszystkie polskie produkcje historyczne i bardzo dawno tak dobrego filmu nie widziałem” - to cytaty z pierwszych recenzji opublikowanych w sieci tuż po warszawskim pokazie dla dziennikarzy. W pierwszych opiniach redaktorzy pochwalili produkcję Łęckiego za plenery, zdjęcia, niezły scenariusz, wiarygodność. Nie wszystkim spodobała się gra aktorska. Jednak całościowy wydźwięk publikowanych recenzji jest jak najbardziej pozytywny. - Te recenzje cieszą - komentował Konrad Łęcki, reżyser „Wyklętego”.

Pokaz dla prasy dobrze wspomina Wojciech Niemczyk, aktor wcielający się w postać Franciszka Józefczyka Lola, głównego bohatera w filmie. - Nawet jakieś oklaski się pojawiły, co podobno rzadko się zdarza na tego typu pokazach – opowiadał Niemczyk. - Jesteśmy dobrej myśli, teraz czekamy na reakcje szerszej publiczności – dodawał.

Przedpremierowy pokaz filmu dla mieszkańców Kielc planowany jest na 3 marca. Dzień wcześniej na wielkim ekranie obraz zobaczy cała ekipa zaangażowana w produkcję. Oficjalnie do repertuaru kin w całym kraju „Wyklęty” trafi 10 marca.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO