Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Aktywne wakacje z Muzeum Historii Kielc

środa, 01 lipca 2020 12:40 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Muzeum Historii Kielc zachęca dzieci, młodzież, ale również dorosłych do śledzenia wakacyjnej oferty i uczestnictwa w wydarzeniach.

Dzisiaj, 1 lipca, o godzinie 17, odbędzie się spotkanie z cyklu Kielecki Atlas Zabytków, podczas którego Krzysztof Myśliński wygłosi prelekcję pt. "Wacław Nowakowski i jego projekty". Wydarzenie będzie transmitowane na facebookowej stronie internetowej Muzeum Historii Kielc.

Instytucja zaprasza również na pierwszy tego lata Spacer Historyczny, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o początkach ulicy Bodzentyńskiej. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 5 lipca, o godzinie 11. Zbiórka zaplanowano pod pręgierzem na Rynku.

Z kolei w poniedziałek, 13 lipca, Muzeum będzie gościło w kieleckim Parku Miejskim. W godzinach 11-14 stoisko placówki będzie otwarte dla każdego, kto chciałby porozmawiać i skorzystać z dostępnych atrakcji. Szczegóły pojawią się już wkrótce na stronie www.mhki.kielce.eu oraz na Facebooku. Pięć dni później ruszy także coroczny cykl spotkań Muzeum w Parku, w ramach których prowadzący za pomocą materiałów wizualnych będzie opowiadał o dawnych Kielcach.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO