Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Aktorzy i widzowie przeciwko rakowi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Aktorzy i widzowie przeciwko rakowi

Kielce / 28 marca 2018 / Tekst
Kadr z relacji na żywo koncertu na Facebooku Kadr z relacji na żywo koncertu na Facebooku

Ponad 8 tysięcy złotych zebrali aktorzy Teatru imienia Stefana Żeromskiego podczas koncertu charytatywnego „Stars 4 Pani Miecia show” połączonego z licytacją. Podczas imprezy kieleccy artyści wykonali piosenki takich gwiazd jak Edyta Górniak, Czesław Niemen czy Vanessa Paradis. W przerwach pomiędzy znanymi utworami widzowie mogli zdobyć filiżanki z ćmielowskiej porcelany, koszulkę z podpisami zawodniczek Korony Handball czy vouchery na przeróżne usługi.

Zebrane fundusze przekazane zostaną na leczenie chorej na raka Mieczysławy Moćko, która od 20 lat pracuje w kieleckim teatrze. Akcja charytatywna zorganizowana została po raz drugi. W zeszłym roku, artyści i widzowie pomagali przezwyciężyć raka Magdzie, córce aktora Andrzeja Cempury.

Jak przyznaje Ewelina Gronowska, również aktorka Żeromskiego i pomysłodawczyni akcji dobroczynnej, wszystko wzięło się z potrzeby serca. - Usłyszałam o chorobie Magdy i doszłam do wniosku, że coś z tym trzeba zrobić. W tamtym roku uznałam, że akcja powinna się odbywać rokrocznie. Poszliśmy za ciosem. Hasło o potrzebie pomocy powoduje, że ludzie chętni do działania się do nas przyłączają – mówiła w rozmowie z Radiem eM Ewelina Gronowska.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna