Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

KULTURA

Karolina Wilczyńska zachęca do czytelnictwa

piątek, 10 lipca 2020 09:39 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa akcja "12 ambasadorów czytelnictwa w 12 miesięcy". W lipcu do czytania zachęca Karolina Wilczyńska, autorka urodzona w Kielcach.

Karolina Wilczyńska to absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, trenerka, terapeutka, wykładowca akademicki, prezes fundacji "Efekt motyla" i ambasadorka kampanii społecznej promującej czytelnictwo "Książka jest kobietą". Zadebiutowała w 2006 roku książką "Performens", jest autorką kilkunastu powieści obyczajowych, m.in. serii "Stacja Jagodno", której akcja rozgrywa się w Górach Świętokrzyskich, a także cyklu "Rok na Kwiatowej".

Pytanie, które przygotowała dla czytelników MBP brzmi: "Jaki tytuł ma powieść, która opowiada historię pięknej i niepokornej kobiety, która przeciwstawia się konwenansom, osiąga sukces, jednak nie znajduje szczęścia w miłości? Jej losy toczą się na tle wielkich przemian społecznych i wojny domowej w dużym kraju. Podpowiedź: z bohaterką kojarzy się kolor zielony".

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na nie pod postem, jaki został zamieszczony na Facebooku na profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Wygra osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO