Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

"Kubuś" przygotował ciekawy filmik. Z teatru uciekł...mamut

piątek, 22 maja 2020 12:44 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Teatr Kubuś
Beata Kwieczko

Kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przygotował filmik z udziałem aktorów, osób związanych z kulturą i... ogromnego mamuta, który szuka widzów na ulicach miasta.  Instytucja uczciła w ten sposób Dzień Teatru Publicznego, a artyści pokazali jak bardzo tęsknią za spotkaniami z publicznością.

Zwrot podatków

Mamut Krzyś to kilkumetrowa lalka z Teatru "Kubuś" autorstwa Łukasza Puczko, która powstała w ramach tegorocznej edycji konkursu Animatus. Aktorzy wykorzystali ją do tego, aby zorganizować akcję i przygotować film zachęcający do śledzenia oferty Teatru online. 

- Stworzyliśmy sytuację rzekomej ucieczki lalki z Teatru, podyktowanej tęsknotą za spotkaniem z publicznością. Uznaliśmy, że skoro nasza scena i widownia muszą być puste, zagramy chociaż symbolicznie - mówi Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. 

W filmie wystąpili aktorzy teatru i jego dyrektor, ale również znane osoby publiczne z Kielc, które interesują się kulturą: Marzena Marczewska, Agata Wojda i Jacek Kowalczyk. Zrealizowali go Robert Drobniuch, Anna Andraka, Przemysław Żmiejko, Mateusz Śliwa i Mariusz Kopała.

Film można obejrzeć na faceboowym profilu Teatru i w serwisie You Toube: https://www.youtube.com/watch?v=wzn4ldFiMvw&t=84s.

To nie było jednak jedyne wydarzenie, które przygotował "Kubuś" z okazji Dnia Teatru Publicznego. - 23 maja w naszych mediach społecznościowych dostępna będzie debata kulturalna z udziałem wybranych postaci ze spektakli Teatru "Kubuś", a także niespodzianka muzyczna w wykonaniu rapującego Hiphopotama - informuje Karolina Gregorczyk, specjalistka do spraw marketingu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Za przygotowanie debaty odpowiada Roksana Miner, Michał Walczak, Przemysław Żmiejko, Andrzej Izebski i zespół Teatru "Kubuś".  

W inicjatywy z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego wzięli udział aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach:  Ewa Lubacz, Anna Domalewska, Beata Orłowska, Małgorzata Sielska, Agata Sobota, Jolanta Kęćko, Dorota Anyż, Andrzej Matysiak, Kuba Sielski, Błażej Twarowski, Andrzej Skorodzień, Michał Olszewski. 

Aktorzy już dzisiaj zapraszają również na internetowe czytania sztuk dla dzieci "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!", które powstaną dzięki dotacji z ministerialnego programu "Kultura w sieci" i będą prezentowane w wakacje. Wsparcie ministerialne uzyskane przez Teatr "Kubuś" na ten projekt wynosi 94 tysiące złotych.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO