Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Tegoroczny Dzień Teatru Publicznego będzie wyjątkowy

środa, 13 maja 2020 10:33 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższą sobotę, 16 maja, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach będzie obchodził Dzień Teatru Publicznego. Z oczywistych względów święto zostaje przeniesione do internetu.

- Dzień Teatru Publicznego w tym roku będzie wyjątkowy i inny niż te obchodzone dotychczas - bez widzów, bez kolejek i bez akcji groszowej - mówi Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

W sobotę, 16 maja, kielecka scena udostępni nagranie swojej ostatniej premiery zatytułowanej "Schwarzcharkterki" Martyny Wawrzyniak, w reżyserii Remigiusza Brzyka.

- Spektakl obejrzymy na teatralnym kanale You Tube w godzinach od 19 do 24. Na zakończenie akcji, 23 maja, aktorzy zaprezentują fragmenty "Zemsty" Aleksandra Fredry pod opieką artystyczną Dawida Żłobińskiego. Wydarzenie zostanie zrealizowane i zarejestrowane w Teatrze, a następnie udostępnione widzom online - informuje Paulina Drozdowska.

Placówka zachęca również do śledzenia udostępnianych przez siebie za pośrednictwem internetu nagrań, archiwaliów, inicjatyw artystycznych i koncertów.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO