Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

KULTURA

Filharmonia Świętokrzyska umila czas melomanom

wtorek, 21 kwietnia 2020 11:33 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Filharmonia Świętokrzyska zachęca do słuchania muzyki online i odwiedzania stron mediów społecznościowych, na których zamieszcza nagrania i filmiki przygotowane przez jej muzyków. Opracowywany jest także repertuar na czas, kiedy instytucja wznowi swoja działalność.

Jedną z propozycji są krótkie filmiki autorstwa muzyków, którzy w swoich domach występują solo lub w duecie, prezentując nagrania muzyki klasycznej. Można je obejrzeć na Facebooku, Twiterze i Instagramie Filharmonii.

- Z wiadomych przyczyn nie możemy zaprosić Państwa do naszych sal koncertowych, chociaż bardzo tęsknimy, dlatego nasi muzycy w swoich prywatnych mieszkaniach nagrali krótkie kameralne prezentacje muzyczne - mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej. - Mam nadzieję, że sprawimy tym Państwu przyjemność, że te produkcje się spodobają i spowodują, że szybciej spotkamy się w naszej siedzibie podczas kameralnych, symfonicznych i edukacyjnych koncertów, których już nie możemy doczekać. Życzymy miłych wrażeń i do zobaczenia w Filharmonii - uzupełnia.

Instytucja udostępnia także utwory pochodzące z nagranych przez filharmoników płyt CD. Inauguruje go cykl "Album Polski". Nagrania są publikowane na profilu serwisu SoundCloud i mediach społecznościowych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://filharmonia.kielce.com.pl/

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Filharmonia wznowi swoją działalność, ale już opracowywana jest nowa oferta artystyczna, która zostanie zaprezentowana tak szybko, jak to będzie możliwe.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO