Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Wytwórnia filmowa nagrodzona w Kielcach

poniedziałek, 29 maja 2017 14:36 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych uhonorowana statuetką Filmowego Ziemowita. Nagroda przyznawana jest podczas przeglądu „Człowiek w poszukiwaniu wartości”, który organizuje Ośrodek Kultury Ziemowit. Właśnie rozpoczęła się siódma edycja tego wydarzenia. Instytucja z Warszawy doceniona została przez kielczan za wkład w edukację filmową.

- Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna, ponieważ od kilku lat prowadzimy działania edukacyjne. Może to nie jest długo, ale cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione. Możemy sobie powiedzieć, że to co robimy ma sens - komentowała Agnieszka Będkowska, kierownik projektów edukacyjnych w WFDIF. - Jednym z elementów naszej działalności to edukacja poprzez organizację wystaw o filmie, organizację planów filmowych, w których młodzież i nie tylko, może uczestniczyć i zobaczyć jak wygląda produkcja z prawdziwego zdarzenia – opowiadała Agnieszka Będkowska.

Przegląd Filmów Edukacyjnych w Kielcach jest skierowany głównie do młodzieży szkolnej. Promuje narodową kulturę filmową, wiedzę o człowieku i pozytywne wartości. Impreza potrwa do 31 maja. ZOBACZ PROGRAM.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO